Aktualności

Mastervent: polski projekt, polska produkcja, polska marka

Mastervent: polski projekt, polska produkcja, polska marka 1

michał_borkowski

„Stosowanie urządzeń filtrowentylacyjnych w znacznym stopniu minimalizuje zapylenie, czym przyczynia się do spełnienia wymagań BHP oraz PIP” – z Michałem Borkowskim, projektantem urządzeń marki Mastervent w firmie Masterflex Polska z Płocka, rozmawiał Adam Krzyżowski z miesięcznika Powder&Bulk. 

 

 

 

 

 

Adam Krzyżowski: Od kiedy i na jaką skalę projektują i produkują Państwo odpylacze cyklonowe Mastervent OC i gdzie znajdują one zastosowanie?

Michał Borkowski: Odpylacze cyklonowe firma projektuje i produkuje od siedmiu lat. Znajdują one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w przemyśle drzewnym, metalowym, chemicznym, a także w branży materiałów budowlanych. Oprócz standardowych modeli odpylaczy cyklonowych, jakie posiadamy w ofercie, możemy również zaprojektować modele dostosowane do potrzeb klienta.

Cyklony OC-2

Odpylacz cyklonowy OC, marki Mastervent, znalazł już zastosowanie w wielu zakładach przemysłowych

Adam Krzyżowski: Oprócz cyklonów oferują Państwo także m.in. stoły spawalnicze, ramiona filtrowentylacyjne, czy odsysacze spalin. Czy te urządzenia też są Państwa autorskimi projektami i co je wyróżnia spośród podobnych na rynku?

Michał Borkowski: Nasza firma projektuje i dostarcza kompleksowe rozwiązania instalacji wentylacyjnych, w związku z tym współpracujemy z wieloma polskimi przedsiębiorstwami w zakresie dostaw wentylatorów i urządzeń filtrowentylacyjnych. Wyróżnia je przede wszystkim najlepsza jakość.

Adam Krzyżowski: Jakie jest w Polsce zapotrzebowanie na urządzenia filtrowentylacyjne i czy w Państwa planach jest także eksport tego sprzętu?

Michał Borkowski: W Polsce rośnie zapotrzebowanie na urządzenia filtrowentylacyjne, ponieważ zmienia się świadomość dotycząca zagrożeń zdrowotnych, jakie niesie za sobą zapylone powietrze w miejscu pracy. Stosowanie urządzeń filtrowentylacyjnych w znacznym stopniu minimalizuje zapylenie, czym przyczynia się do spełnienia wymagań BHP oraz PIP, dotyczących warunków pracy w przemyśle. Myślę, że w przyszłości będziemy eksportować te urządzenia, jednak w chwili obecnej chcemy skoncentrować się na rynku polskim.

Adam Krzyżowski: Na początku 2015 r. odnotowali Państwo zwiększający się popyt na wentylatory, rury spiro i przepustnice. Czy ta tendencja się utrzymała?

Michał Borkowski: Tak. Ta tendencja utrzymała się głównie dlatego, że proponujemy klientowi kompleksowe rozwiązania wentylacyjne.

Adam Krzyżowski: Na czym będą się szczególnie koncentrować Państwa działania w obecnym roku?

instalacja odciągowa osłona 2

W zeszłym roku ruszyła w Płocku produkcja osłon odciągowych Mastervent.

Michał Borkowski: W bieżącym roku nasze działania chcemy skoncentrować na produkcji osłon odciągowych Mastervent. Od roku zaczęliśmy projektować i produkować osłony odciągowe do narzędzi frezujących. Ten element instalacji wentylacyjnej przedłuża pracę frezu, zabezpiecza także inne części urządzenia przed szybszym zużyciem, a operator maszyny ma większą kontrolę nad odbywającym się procesem technologicznym. Dodatkowo dzięki zmniejszeniu wydobywania się w miejscu pracy niepotrzebnych wiórów i innych odpadów ogranicza się zapylenie, które może być przyczyną powstania pożaru. Osłony Mastervent mogą być stosowane np. w przemyśle drzewnym, metalowym czy w branży tworzyw sztucznych.

Adam Krzyżowski: Dziękuję za rozmowę.

Artykuł do pobrania również w formacie PDF: kliknij tu.

Dodaj komentarz